пʼятниця, 20 вересня 2013 р.

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

конкурс сайтов
21 вересня за церковним календарем – Різдво Пресвятої Богородиці. 21 вересня - Різдво Пресвятої БогородиціЦе дванадцяте свято, яке відкриває річний цикл. Його відзначають з ІV ст.За переказом, Богородиця наслідувала високе походження як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії, Іоаким, походив з царського роду, від коліна Іудового, від дому Давидового, до нащадків якого відносилося біблійне пророцтво про народження Месії. Її мати, Анна, походила з високого священицького роду й вела родовід від коліна Левиного, від дому Ааронового.

Народження Богородиці було першим чудом у ланцюзі подій, пов’язаних з історією спасіння світу. Довгий час Іоаким та Анна були бездітними, а це вважалося в іудеїв великим нещастям, що послане Богом за гріхи. І бездітних зневажали, як таких, що несуть покарання за тяжкі гріхи, їх обмежували навіть у багатьох громадських справах.Молячись Богові та благаючи його дати дитину, Іоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю й дав обітницю постувати до тих пір, поки Господь не почує його молитви.Дізнавшись про образу чоловіка первосвящеником, Анна плакала та молилась. І ось несподівано з’явився ангел і сказав, що у неї народиться дочка, і назвати її необхідно Марія, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане й Іоакиму. І все передбачене Богом здійснилося.Старозавітні пророцтва читаються щороку в церкві в день Різдва Богородиці, за образним церковним висловом, – «двері, що розкрилися в небо». Відзначають свято тиждень.У народному побуті свято має назву Друга Пречиста. Відзначають його як свято врожаю. У цю пору збирають врожай цибулі. У давнину існувало повір’я, згідно з яким, якщо спечеш хоча б одну цибулину до того, як буде уся зібрана з городу, то вся цибуля почорніє.
Це свято було також символом породіль. З цього приводу жінки, що не мають дітей, справляли обід та запрошували бідних, «щоб молилися Богородиці за її дітей», вони також замовляли службу в церкві, а потім запрошували людей до себе на обід.Як і день весняного рівнодення, цього дня обновляли вогонь в хатах – старий гасили, а новий запалювали.З цим святом пов’язані прислів’я: «Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, а прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста». «Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо». 

21 вересня - Різдво пресвятої богородиціНикнейм Галина Корицька зарегистрирован!