середа, 27 травня 2020 р.

Між двома веселками: розділ ІІІ

Червневе вранішнє сонце настирливо розпускало щупальця-промінчики крізь шпаринки в жалюзях і все частіше чіплялися до дівчини, яка, спокусливо, розкинувши по подушці сніп достиглого жита, всміхалася своєму щастю. Воно вигравало радістю, щасливістю вчорашнього дійства. Оксана розплющила очі.
– От прискіпливе! – розбудило, – вдаючи, що сердиться, промовила дівчина. Вона піднялася й затягнула штору. Повернулася в ліжко.
– Ще трішечки помлію, – згадала улюблений вираз бабусі. Перебуваючи на канікулах у селі, Оксана старалася в усьому наслідувати бабусечку Ярину. Спрацьована роками, вона ніколи не знала спокою. Не вміла відпочивати. «Поки рухаюся, стільки й житиму», – ділилася з онукою. Як бджілка, зрання й до вечора, жінка то поралася по хазяйству, то годинами розмовляла в городчику з квітами, то готувала смаколики для рідної душі. А який вона хліб випікала! На все село запахи розносилися. Онуці діставався підпалок, натертий часником. Смакота. Та найбільше подобалося Оксані слухати ріднесеньку, коли дощ напоював землю живильністю. Вони забігали в альтанку й уже звідти спостерігали, як той по-особливому омивав пелюстки ясику, як сповзав по широких зелених листках і зникав під пишною шапкою куща. Ярина, щораз, змахуючи сльозу, яка чіплялася за край спогадів, розпукою промовляла: «Скупав мого Ясика». Продовження